Laser GSD - opis działania

Laser GSDW ostatnich dniach w naszym Salonie Sekrety Urody w Auchan mieliśmy małe
święto, dotarło do nas nasze długo oczekiwane urządzenie, malutki, śliczniutki LASER GSD :)

WSTĘP GSD- ŚWIATŁO SPTF

GSD- Światło sPTF, IMPULSYWNE ŹRÓDŁO ŚWIATŁA, DZIAŁAJĄCE KOMPLEKSOWO URZADZENIE ZALICZANE DO RODZINY LASERÓW, CHOCIAŻ NIE JEST LASEREM W TRADYCYJNYM TEGO SŁOWA ZNACZENIU. PODOBNIE JAK ON EMITUJE WIĄZKĘ PROMIENI ŚWIETLNYCH, KTÓRE NIE SĄ SPÓJNE I JEDNOLITE, ALE ROZPROSZONE O RÓŻNEJ DŁUGOŚCI. DZIĘKI TEJ NANJNOWSZEJ TECHNOLOGII WIŻAKI ŚWIATŁA MOGĄ DOCIERAĆ NA RÓŻNE GŁĘBOKOŚCI NASZEJ SKÓRY I DZIAŁAC WIELOKIERUNKOWO. Z JEDNEJ STRONY STYMULOWAĆ PRODUKCJĘ KOLAGENU, A Z DRUGIEJ LIKWIDOWAĆ WSZELKIE PLAMKI, ZMARSZCZKI, PRZEBARWIENIA I WŁOSY. METODA TA DOSTĘPNA W POLSCE OD KILKU LAT. PODCZAS ZABIEGU SPECJALNA LAMPA KSENONOWA EMITUJE PROMIENIOWANIE W CAŁYM ZAKRESIE ŚWIATŁA WIDZIALNEGO I CZĘŚCI ŚWIATŁA OBEJMUJĄCEGO PODCZERWIEŃ. DŁUGOŚĆ WIĄZKI PROMIENIOWANIA UZALEŻNIONA JEST OD RODZAJU ZMIAN PODDAWANYCH KOREKCIE ORAZ RODZAJU NASZEJ SKÓRY.

WSTĘP

LUDZKA SKÓRA CHARAKTERYZUJE SIĘ SPECYFICZNYMI WŁAŚCIWOŚCIAMI OPTYCZNYMI, KTÓRE DECYDUJĄ O WNIKANIU I POCHŁANIANIU PRZEZ SKÓRĘ ŚWIATŁA. O WZAJEMNYM ODDZIAŁYWANIU ŚWIATŁA DECYDUJĄ DWA PODSTAWOWE PROCESY – POCHŁANIANIE - ABSORBCJA ORAZ ROZPRASZANIE. ABSORBCJA FOTONU (FOTON, KTÓRY JEST CZĄSTKĄ ELEMENTARNĄ, A JEDNOCZEŚNIE NOŚNIKIEM ODDZIAŁYWAŃ ELEKTROMAGNETYCZNYCH, ODDAJE SWOJĄ ENERGIĘ CZĄSTECZCE ZWANEJ CHROMOFOREM) PROWADZI DO WZBUDZENIA CHROMOFORU, CO PROWADZI DO ZAJŚCIA REAKCJI FOTOCHEMICZNEJ, CZYLI ROZPROSZENIA ENERGII W POSTACI CIEPŁA. LUDZKA SKÓRA ZAWIERA WIELE RÓŻNYCH CHROMOFORÓW. WSPÓŁCZYNNIK ABSORPCJI ZALEŻY OD STĘZENIA CHROMOFORÓW W SKÓRZE, KTÓRA ZAWIERA DUŻE ILOŚCI BARWNIKÓW O ZRÓŻNICOWANYCH WŁAŚCIWOŚCIACH ORAZ MIKROSKOPIJNE STRUKTURY O RÓŻNYCH ZAKRESACH POCHŁANIANIA FAL ELEKTROMAGNETYCZNYCH. W PRAWIDŁOWYM NASKÓRKU DLA WIĘKSZOŚCI ZAKRESU ŚWIATŁA WIDZIALNEGO DOMINUJE POCHŁANIANIANIE.

USUWANIE OWŁOSIENIA

MELANINA-CHROMOFOR, KTÓRY WYSTĘPUJE TYLKO W NASKÓRKU I CEBULKACH WŁOSÓW MA ZDOLNOŚC POCHŁANIANIA SZEROKIEGO WIDMA ŚWIATŁA. JEST ONA NAJWAŻNEJSZYM CHROMOFEREM SKÓRY, PEŁNIĄCYM PRZEDE WSZYSTKIM FUNKCJĘ JEJ BARWNIKA.

USUWANIE OWŁOSIENIA

Podstawową zasadą działania fotoepilacji jest zjawisko selektywnej fototermolizy, polega ona na tym, że podczas zabiegu fotoepilacji, światło lasera lub IPL-a przenika przez skórę i jest absorbowane przez melaninę (barwnik włosa) lub hemoglobinę (barwnik krwi). Pochłonięta przez melaninę lub hemoglobinę, energia świetlna jest zamieniana na energię cieplną, która powoduje zniszczenie cebulki włosa i koagulację naczyń krwionośnych odżywiających macierz włosa. Dzięki temu po zabiegu następuje całkowite usunięcie włosa oraz zablokowanie procesów formowania się nowego mieszka włosowego. Przy zabiegu usuwania owłosienia istotną rolę odgrywa cykl wzrostu włosa: faza wzrostu (anagen) – wtedy to włos osiąga swoją pełną długość, cebulka jest otwarta a odżywianie odbywa się przez brodawkę połączoną z krwiobiegiem. Właśnie ta faza jest idealna do wykonywania zabiegu. Kolejny etap w życiu włosa to faza przejściowa (katagen) – włos uwalnia się z brodawki i przesuwa do góry. Następuje zatrzymanie procesów rozrodczych zachodzących we włosie. Nadchodzi faza spoczynku (telogen). Faza ta ma różny czas trwania, od 3 do 8 tygodni. Zabieg przeprowadzony w tym czasie nie jest skuteczny. Ponieważ nie wszystkie włosy rosną równocześnie na danym obszarze ciała, mamy do czynienia z różnymi fazami, musimy więc pamiętać o tym, że usuwanie owłosienia nie może odbyć się jednorazowo. Ważne jest aby każdy włos został usunięty w fazie wzrostu. Po jednorazowym zabiegu fotoepilacji obserwuje się utratę włosów od 10 do 30 %, dlatego konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów: 4-8 w odpowiednich odstępach czasowych, średnio co 4-6 tygodni, co naturalnie uzależnione jest od miejsca wykonywania zabiegu i indywidualnych predyspozycji pacjenta. Znaczące wydłużanie lub skracanie przerwy miedzy zabiegami może spowodować słabszy efekt. Ważna jest również barwa włosa. Im mamy ciemniejsze owłosienie tym większy efekt depilacyjny możemy uzyskać. Dzieje się tak, ponieważ energia lasera dociera do cebulki włosa po przez melaninę zawartą we włosie. Urządzenie IPL pozwala nam na usunięcie bardzo jasnych włosów, ale należy się liczyć z tym, że osoba z jasnymi włosami będzie musiała wykonać więcej zabiegów niż osoba z ciemnymi włosami. Istotną sprawą jest również fototyp skóry. Im mamy jaśniejszą skórę tym efekt depilacji laserowej będzie większy ze względu na to że będziemy mogli stosować odpowiednio większą energię lasera. Natomiast przy ciemnej karnacji, która zawiera dużą ilość melaniny, nie wykonujemy zabiegów fotoepilacji przy użyciu dużych energii (dżuli), może bowiem dojść do poparzenia skóry.
Częstotliwość zabiegu 4-5 tygodni

USUWANIE ZMIAN NACZYNIOWYCH

CHROMOFOREM PODDANYM ZABIEGOWI W PRZYPADKU ZMIAN NACZYNIOWYCH JEST HEMOGLOBINA. ŚWIATŁO POCHŁANIANE PRZEZ HEMOGLOBINĘ JEST ZAMIENIANE NA ENERGIĘ CIEPLNĄ, CO POWODOJU SKUTECZNĄ KAUTERYZACJĘ ŚRÓDNABŁONKA NACZYŃ WŁOSOWATYCH. ZABIEG MOŻE MIEĆ NASTĘPUJĄCE REZULTATY – ZANIK NACZYŃ WŁOSOWATYCH, ZMNIEJSZENIE ŚREDNICY NACZYŃ WŁOSOWATYCH, KRZEPNIECIE NACZYŃ KRWIONOŚNYCH OD CZERWONEGO DO CZERWONOBRĄZOWEGO LUB FIOLETOWEGO.
Częstotliwość zabiegu 3 tygodnie.
Proponowana seria od 3 do 10 zabiegów.

USUWANIE PRZEBARWIEŃ

ŚWIATŁO SPTF WYBIÓRCZO POCHŁANIANE JEST PRZEZ MELANINĘ, ZAMIENIANE JEST NA ENERGIĘ CIEPLNĄ. TEN PROCES POWODUJE ROZBICIE CZĄSTECZEK PIGMENTU. SĄ ONE NASTĘPNIE POCHŁANIANE PRZEZ FAGOCYTY, A TAKŻE ZŁUSZCZANE PODCZAS NAORMALNEGO PROCESU ODNOWY SKÓRY. MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ CZĘŚCIOWEGO RUMIENIA I CIEMNIENIA CZĄSTECZEK PIGMENTU. PRZEBARWIENIA TO ZABURZENIA BARWNIKOWE POWSTAJĄCE NA SKUTEK NADMIERNEJ PRODUKCJI MELANINY W SKÓRZE LUB JEJ NIERÓWNOMIERNEGO ROZŁOŻENIA. OBJAWIAJĄ SIĘ W POSTACI MNIEJSZYCH BĄDŹ BARDZIEJ ROZLEGŁYCH BRĄZOWYCH PLAMACH NA TWARZY, DEKOLCIE, RĘKACH I PLECACH. ZMIANY ULEGAJĄ NASILENIU POD WPŁYWEM EKSPOZYCJI NA PROMIENIE SŁONECZNE. UWAŻA SIĘ DZIŚ, ŻE 63 % PLAN POWSTAJE POD WPŁYWEM SŁOŃCA A TYLKO 13 % ZWIĄZANA JEST Z PROCESEM STARZENIA SIĘ SKÓRY. U OSÓB MŁODYCH ZMIANY HORMONALNE ZACHODZĄCE W CZASIE CIĄŻY LUB ZAŻYWANIE DOUSTNYCH ŚRODKÓW ANTYKONCEPCYJNYCH, MOŻE POWODOWAĆ POWSTAWANIE TZW. OSTUDY. U KOBIET PO 40 ROKU ZYCIE PLAMY PRZEBARWIENIOWE ZWIĄZANE SĄ GŁÓWNIE Z PROCESEM STARZENIA SIĘ SKÓRY. RÓWNIEŻ NIEKTÓRE SUBSTANCJE ROŚLINNE MOGĄ POWODOWAĆ WYSTĘPOWANIE BRĄZOWYCH PLAM NA SKÓRZE, PIEGI POJAWIAJĄ SIĘ ZWYKLE JUŻ W DZIECIŃSTWIE, U OSÓB O JASNEJ KARNACJI A POD WPŁYWEM SŁOŃCA STAJĄ SIĘ JAŚNIEJSZE LUB CIEMNIEJSZE. WIĘKSZOŚĆ PRZEBARWIEŃ ZLOKALIZOWANA JEST NA TWARZY, WSKAZANE JEST ZATEM STOSOWANIE ZEWNĘTRZNYCH PREPARATÓW CHRONIĄCYCH PRZED ŚWIATŁEM SŁONECZNYM.
PRZEBARWIENIA MOGĄ POJAWIĆ SIĘ PONOWNIE PONIEWAŻ ZABIEG NIE ELIMINUJE TENDENCJI DO HIPERPIGMENTACJI, A JEDYNIE USUWA JEGO SKUTKI. DLATEGO NIEZWYKLE WAŻNYM PUNKTEM TERAPII JEST PROFILAKTYKA OPARTA NA UNIKANIU EKSPOZYCJI NA PROMIENIE UV. JEŻELI ZABIEGOWI PODDANA ZOSTAŁA DUŻA POWIERZCHNIA, PO ZABIEGU MOŻE POJAWIĆ SIĘ ZASINIENIE LUB OBRZĘK, USTĘPUJE W PRZECIĄGU 10-14 DNI. W TRAKCIE WYKONYWANIA ZABIEGU ŚWIATŁO WYBIÓRCZO POCHŁANIANE JEST PRZEZ MELANINĘ, PODGRZEWA KOMÓRKI ZAWIERAJĄCE BARWNIK, POWODUJĄC ICH ZNISZCZENIA. PO ZABIEGU ZMIANA BARWNIKOWA ULEGA ŚCIEMNIENIU A NASTĘPNIE STOPNIOWEMU ZŁUSZCZENIU I ZANIKOWI. Częstotliwość zabiegu co 3 tygodnie. Proponowana seria od 3 do 10 zabiegów.

FOTOODMŁADZANIE

CHROMOFOREM ODBIERAJĄCYM ŚWIATŁO JEST KOLAGEN, A TAKŻE HEMOGLOBINA I MELANINA. ŚWIATŁO WPŁYWAJĄC NA KOLAGEN POWODUJE SELEKTYWNĄ TERMOLIZĘ KOLAGENU, CO PROWADZI DO NAGRZANIA I SKURCZENIA PĘCZKÓW KOLAGENOWYCH. RETRAKCJA PĘCZKÓW KOLAGENOWYCH SPRAWIA, ŻE ZABIEG TEN JEST SKUTECZNY W POPRAWIE ELASTYCZNOŚCI, SPRĘŻYSTOŚCI SKÓRY. ŚWIATŁO WPŁYWAJĄC NA OBA TYPY BARWNIKA – HEMOGLOBINĘ I MELANINĘ POWODUJE WYRÓWNANIE KOLORU, ELIMINACJI PLAM I NACZYNEK, A JEDNOCZEŚNIE POPRAWĘ JEJ STRUKTURY.
Częstotliwość zabiegu co 2-3 tygodnie
Proponowana seria od 3 do 10 zabiegów.

USUWANIE ZMIAN TRĄDZIKOWYCH

ŚWIATŁO sPTF NISZCZY SZYBKO NAMNAŻAJĄCE SIĘ BAKTERIE – PROPIONIBACTERIUM ACNES ODPOWIEDZIALNE ZA ZMIANY ZAPALNE SKÓRY.
Częstotliwość zabiegu 2-3 tygodnie
Proponowana seria od 3 do 10 zabiegów.

Mając na uwadze, że w naszym mieście pojawił się sprzęt na miarę dużego miasta zapraszamy do skorzystania z naszej nowej oferty.
Tym bardziej, że przygotowaliśmy ceny dopasowane na miarę warunków wałbrzyskich.

Nasze dwie kosmetyczki przez siedem dni w tygodniu odpowiedzą na każde pytanie dotyczące usług: wskazań, przeciwskazań
i udzielą bezpłatnych konsultacji.

Niezmiernie miło będzie nam gościć nasze stałe klentki oraz z radością powitamy grono osób, które pierwszy raz pojawią się w naszym salonie i zainteresują się nowymi usługami.

Zapraszam serdecznie:
Iza Wlaźlak
CENNIK - DEPILACJA LASEROWA sPTF

Copyright © Regional.pl 2008 | Liczba odsłon