Usuwanie owłosienia

W naszym salonie oferujemy dwie metody depilacji: pastą cukrową oraz woskiem na ciepło.

Depilacja pasta cukrową

Depilacyjna pasta cukrowa jest nowoczesną wersją stosowanej przez kobiety Bliskiego Wschodu od stuleci substancji i techniki depilacyjnej.

Depilacja pastą cukrową jest najbezpieczniejszą spośród wszystkich metod i równie skuteczna jak depilator czy wosk. Nadaje się nawet dla alergików i osób z wrażliwą skórą. Jest ona znacznie mniej bolesna i bardziej bezpieczna, nie ma możliwości poparzeń lub urazów skórnych, ponieważ pasta w trakcie depilacji ma temperaturę zbliżoną do temperatury ciała. Pasta nie przykleja się do skóry, przez co zabieg jest mniej bolesny, a skóra po zabiegu tylko lekko zaczerwieniona. Depilację wykonuje się z włosem, co zapewnia bardzo dużą skuteczność, nawet przy krótkich włoskach. Nie łamie włosów tylko wyrywa z cebulkami. Po depilacji tą metodą odrost włosa jest nieco słabszy niż po wosku.

Obecnie technikę tą stosuje się w najbardziej renomowanych salonach kosmetycznych.

Pasta cukrowa jest całkowicie naturalna. Nie podrażnia.

Depilacja woskiem na ciepło

Depilacja woskiem jest uznaną metodą pozbywania się zbędnego owłosienia niemal z każdej części naszego ciała. Depilacja woskiem daje bardzo długi efekt (depilowana powierzchnia pozostaje gładka do kilku tygodni) gdyż w ten sposób pozbywamy się także korzeni, a odrastające włoski są wyraźnie bardziej miękkie. Wyróżnia się depilacje woskiem na ciepło i na zimno. Depilacja ciepłym woskiem daje lepsze efekty niż depilacja na zimno, która można wykonać samemu w domu. Strumień ciepła rozgrzewa skórę a mieszki włosowe są bardziej rozluźnione dzięki czemu depilacja jest mniej bolesna i gwarantuje usunięcie również cebulek co nie zawsze gwarantuje depilacja na zimno ( zwłaszcza w przypadku grubych mocnych włosków).

Profesjonalny wosk stosowany w gabinetach podgrzewany jest do bezpiecznej temperatury, która nie spowoduje poparzeń ciała. Ponadto, zawiera m.in. mikę, dwutlenek tytanu, oliwę z oliwek, które łagodzą podrażnienia i działają antyseptycznie. Po usunięciu włosów w skórę wmasowuje się preparat łagodzący podrażnienia i opóźniający odrost włosów.

Copyright © Regional.pl 2008 | Liczba odsłon