Piercing

:: Jak dbać? ::

Jak dbać?

Cennik

 1. Nie spożywaj dużej ilości alkoholu w początkującym okresie gojenia się przekłutego miejsca.
 2. Jeśli jesteś zmuszony(a) do posmarowania miejsca przekłucia maścią z antybiotykiem, pamiętaj, aby nanosić minimalne ilości maści, ponieważ zbyt obfite smarowanie może spowodować powstanie klejącej pozostałości, która będzie blokowała dostęp powietrza i w rezultacie możemy tylko pogorszyć sytuację.
 3. Nie przesadzaj z czyszczeniem przekłutego miejsca, 2-3 razy dziennie spokojnie wystarczy. Przesadna opieka może źle wpłynąć na proces gojenia.
 4. Nie używaj zbyt wielu produktów do pielęgnacji i czyszczenia. Używanie zbyt wielu specyfików również źle może wpłynąć na proces gojenia. Ponadto jest większe prawdopodobieństwo napotkania substancji, która może wywołać alergię. Szczególnie dotyczy to różnych mieszanek ziołowych.
 5. Unikaj ustnego kontaktu z drugą osobą w obrębie świeżo przekłutego miejsca.
 6. Podczas okresu gojenia nie używaj plastrów lub innych opatrunków, ponieważ blokują one dostęp powietrza, a klej użyty w plastrach może czasami spowodować oparzenia.
 7. Na tomiast jeśli masz pracę, w której jest zagrożenie zabrudzenia miejsca przekłucia to plaster nie jest rozwiązaniem! Należy się dobrze zastanowić czy jest sens wykonywać w takim przypadku zabieg kolczykowania.
 8. Unikaj spania w pozycji, która uciskała by Twój kolczyk.
 9. Zanim miejsce przekłucia nie będzie wygojone nie wieszaj żadnych dodatkowych ozdób oraz nie zakładaj dodatkowych nakładek.
 10. Nikaj kąpieli w stawach, jeziorach, rzekach, a wszczególności w basenach publicznych jeśli Twoje miejsce przekłucia nie jest jeszcze w pełni wygojone. W takich miejscach jest mnóstwo bakterii, które bez problemu dostaną się do Twojego miejsca przekłucia i mogą spowodować infekcję.
 11. Pamiętaj, aby podczas procesu gojenia oraz czyszczenia nie wyjmować kolczyka z uwagi na zagrożenie nadmiernego podraznienia kanału przekłucia, co może doprowadzić do rozrostu ziarniny.
 12. Jeśli posiadasz wygojone miejsce przekłucia, a Twój styl życia co jakiś czas zmusza Cię do wyjmowania kolczyka, używaj biżuterii z gwintem wewnętrznym. Likwidujesz wtedy ryzyko podrażnienia gwintem kolczyka kanału przekłucia.
 13. Unika również kąpieli w wannie z uwagi na gromadzenie się tam bakterii. Podczas gojenia najlepszy jest prysznic.
 14. Jeśli jesteś osobą uprawiającą jakiś rodzaj sportu to unikaj ćwiczeń, które powodowałyby nacisk na miejsce przekłucia.

Copyright © Regional.pl 2008 | Liczba odsłon